דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על מתנ"ס אלפי מנשה
מתנ"ס אלפי מנשה
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
הרשמה למעונות התחלה חכמה

בית ספר למוסיקה

ברוכים הבאים לדף המידע של

בית הספר למוסיקה

מהי מוסיקה?

1.       מוסיקה היא אמנות. ("ניקוי אוזניים" מוריי שיפר).

2.       מוסיקה זו חשיבה (מרי לו-סרפין).

3.       המוסיקה כגורם משפיע, מרגיע ומעורר כאחד. כלי להתחברות פנימה והחוצה. מפתח    הקשבה להכרת הרצון הפנימי, הכרת העצמי וקבלת עצמי. אמנות הצלילים, שבצירופים שונים גורמים למאזין הנאה, מעוררים בו רגש וחשיבה (מתוך מילון דביר).

4.       מוסיקה היא צליל בצירוף מקצב ולחן. מוסיקה היא צליל נעים לאוזן. מוסיקה היא פעילות תרבותית הקשורה בצליל ( "ניקוי אוזניים" מוריי שיפר).

5.       המוזיקה היא דרך הבעה, ואינה יכולה להיכלל בהגדרות ערכיות, שהרי רשימת הצלילים    המוגדרים כמוזיקה משתנה בהתאם לתקופה, לאופי או לתרבות בה היא מתקיימת. מוסיקה היא שקשוק מים. המיית הרוח. קולות הרעם. זימרת ציפור. מקצבי החיים. שעטת רגלי הסוסים. כשאומרים "רעד קולו" - זוהי מוסיקה (יוסי חרסונסקי).

6.       מוסיקה היא מבע פנימי, תפילה לאל. קינה על מת. כיסופים לאהובה. היא אמנות של צלילים מוסדרים וקצובים. במלודיה, בהרמוניה. במקצב (יוסי חרסונסקי).

7.       מוסיקה היא סונטה, פוגה, כוראל, טוקאטה וקנטטה ומיסה ואורטוריה. מוסיקה אינסטרומנטלית, קולית ומקהלתית, סימפונית וקאמרית, אופרה של ורדי, היא באך והנדל של הברוק מול מוצרט ובטהובן של התקופה הרומנטית, היא קלאסית וג'אז, בלוז וריתם אנד בלוז ורוקנ'רול, היא מוזט צרפתי ושורו ברזילאי ומקצב אפרו-קובני ורגאיי ג'אמייקני וג'יג אירי ורג נוסח סקוט ג'ופלין, מוסיקה יוונית ומוסיקה צוענית. מוסיקה יהודית וחסידית, מוסיקה עתיקה ומוסיקה עכשווית, מוסיקה של הבזקי ילדות, נעורים, התאהבות, של שבת בבית הישן, מחוזות החלום. (יוסי חרסונסקי).

ולסיכום, מוסיקה היא סוג של ריגוש שאין לתרגם למיליםֱ!!! תנו לצלילים לדבר!!!


על ביה"ס למוסיקה – מתנ"ס אלפ"ש

בית הספר למוסיקה מרחיב את פעילויותיו ומציע מגוון רחב של שיעורי מוסיקה בתחומים השונים כגון:
נגינה: פסנתר, אורגניות, גיטרה קלאסית\אקוסטית\ חשמלית, גיטרה בס, תופים, כלי נשיפה. העבודה עם התלמיד פרטנית כדי לתת את מלוא הלימוד ותשומת הלב. ישנם שיעורים קבוצתיים.
שירה ואומנות הבמה: שיעורי פיתוח קול פרטניים או קבוצתיים. להקות שירה "חצבים", "ניצנים". עבודה נרחבת עם הלהקות ופיתוח הכושר הבימתי, אנסמבל "אלפי שיר" הפועל שנים ומייצג את היישוב בכבוד ובאופן המקצועי ביותר. בנוסף מקבל האנסמבל שיעורי פיתוח קול מידי שבוע.
בנפרד פועלת מגמת המוסיקה שנפתחה השנה ומציעה מגוון רחב של סגנונות ותחומי לימוד במוסיקה.
ביה"ס למוסיקה מעורב באירועי הקהילה ביישוב ובבתי הספר ופעיל מאוד במהלך השנה.
"צלילים של חורף", צלילים של קיץ" -  במסגרת הפעילות השנתית ביה"ס למוסיקה מקיים שני אירועים מרכזיים וחשובים בהם כל תלמיד מבית הספר יכול להביע את עצמו, כל אחד בתחומו, ולהשמיע את התקדמותו המוסיקלית!


צוות המורים

צוות המורים למוסיקה בעל ניסיון רחב בתחום. המורים הם קודם כל מוסיקאים בעצמם, מבצעים בעצמם וכמובן רוצים להעביר כמה שיותר ידע מוסיקלי לתלמידים.

אורלי גרטנברג – רכזת המוסיקה ואומנויות הבמה
בוגרת מכללת לוינסקי בעלת תואר ראשון בהוראת המוסיקה ותעודת מוסיקאי מביה"ס למוסיקה "רימון".  מורה מוסמכת למוסיקה לכל הגילאים החל מהגיל הרך ועד גילאי הנוער ומגמות המוסיקה.
אורלי בעצמה מבצעת ומלחינה מוסיקה ולוקחת חלק בהרכב מוסיקלי שמופיע ברחבי הארץ ובאירועים מכל הסוגים.

  אילן הגר – מורה לקלידים וגיטרה
בוגר מדרשה למורים למוסיקה . מלמד אורגן פסנתר וגיטרה כחצי יובל שנים .מלמד במתנ"ס למעלה מ19 שנה. אילן מבצע בעצמו מזה שנים ובעל ניסיון מוסיקלי ובימתי נרחב ביותר . ב1987 זכה במקום שני בפסטיבל הזמר -כתיבה לחן וביצוע. ב19​88 הופיע באירוויזיון כמלווה של ירדנה ארזי
.

יונתן לוי – מורה לתופים
בוגר בית הספר למוסיקה "רימון". לימד ומלמד כיום במספר בתי ספר.
מזה מספר שנים עובד בתחום החינוך. כיום משמש כבוחן בפרויקט היל״ה להשלמת השכלה לנוער מנותק.

דור אררט
מורה למשחק ותאטרון, בוגר "בית צבי", ביה"ס הגבוה לאומנויות הבמה,  בוגר סמינר הקיבוצים – תואר ראשון בבימוי והוראה בתאטרון.
שחקן בתאטרון "קרוב" ובתאטרון הארצי לנוער. מורה ובמאי מזה 5 שנים במשרד החינוך ובפנימיית "בני ארזים" לנוער פגוע נפש. 

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד